Cerec- uśmiech w jeden dzień

Od nowego uśmiechu dzieli Cię jedna wizyta. Piękne zęby z systemem CEREC.
Do tej pory utrata zęba lub potrzeba wymiany korony wiązała się z wieloma wizytami w gabinecie stomatologicznym. Leczenie było rozłożone w czasie , wymagało nieprzyjemnego pobierania wycisku w jamie ustnej, a pacjent w oczekiwaniu na docelową  pracę protetyczną musiał zadowolić się  podatnymi na złamania i mało estetycznymi tymczasowymi pracami protetycznymi.

Po co tracić czas i cierpliwość na długie leczenie, kiedy wszystko może odbyć się podczas jednej wizyty?
Od teraz w klinice Impladent Clinic, dzięki wykorzystaniu technologii Cerec, właściciel kliniki dr Bartosz Jurenko może odbudować złamany ząb lub uzupełnić całkowity brak zęba na jednej wizycie.

Jedna wizyta wystarczy, żeby zaopatrzyć Cię w piękny uśmiech. Na jednej wizycie Twój ząb zostanie przygotowany pod koronę, zeskanowany i zaprojektowany cyfrowo przez naszego technika/ceramistę. Następnie, podczas gdy  będziesz się relaksował w poczekalni Twoja przyszła korona zostanie wyfrezowana i przygotowana w naszym laboratorium, a następnie ostatecznie osadzona w jamie ustnej.

Dzięki nowej technologii Cerec od pięknego uśmiechu dzieli Cię tylko jedna wizyta w Impladent Clinic.

Pragnąc sprostać oczekiwaniom pacjentów, nasza klinika  została wyposażona w rewelacyjny sprzęt umożliwiający wykonanie pięknego uśmiechu w niespełna dwie godziny. Teraz wizyta u stomatologa nie musi wiązać się z długim oczekiwaniem. Podczas jednej wizyty można uzupełnić braki zębowe, stworzyć idealne licówki, korony, mosty, onlaye i inlaye. Jest to optymalne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią precyzję, estetykę, nowoczesne rozwiązania i przede wszystkim - swój czas. W Impladent Clinic wszystko odbywa się cyfrowo. Lekarz skanuje obraz w jamie ustnej pacjenta specjalistyczną kamerą wewnątrzustną OmniCam 3D, a następnie, w krótkim czasie projektuje odbudowę zęba całkowicie wirtualnie.

System Cerec to jedyny na świecie system CAD/CAM, który umożliwia wykonanie odbudowy pełnoceramicznej na miejscu i w trakcie jednej wizyty. CEREC jest systemem komputerowym, służącym do projektowania i wykonywania estetycznych, pełnoceramicznych koron i mostów na zębach własnych oraz koron i mostów na implantach.

Tak, jak w metodzie tradycyjnej, lekarz stomatolog opracowuje, czyli oczyszcza ząb z próchnicy i starych wypełnień. Następnie, wspólnie z pacjentem decyduje, który wariant wypełnienia zostaje wybrany, czy konwencjonalny, który jest wystarczający

do małych ubytków, czy komputerowy, zalecany przy średnich i dużych ubytkach. Po przygotowaniu zęba do leczenia protetycznego, zamiast tradycyjnych wycisków za pomocą łyżki i masy, wykonuje się wycisk wirtualny – skanuje się zęby za pomocą skanera wewnątrzustnego Omnicam 3D. Dzięki temu pacjent unika wszystkich niedogodności związanych z pobieraniem tradycyjnych wycisków: odruchu wymiotnego, bólu, niedokładności. Obraz uzyskany podczas skanowania jest rejestrowany w bazie pamięci komputera. Kamera CEREC Omnicam pozwala na skanowanie naturalnych struktur zębowych i dziąseł bez użycia pudru, co powoduje większy komfort dla pacjenta i przyśpiesza proces skanowania. Kamera zostaje umieszczona w jamie ustnej pacjenta i rejestrowanie obrazów rozpoczyna się automatycznie. Skany całych łuków i poszczególnych zębów można teraz pobrać szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

W kolejnym etapie, lekarz i technik/ceramista projektuje kształt zęba. Zaletą komputerowej protetyki jest możliwość sprawdzenia na ekranie monitora zaprojektowanej pracy. Jeśli pacjent tego chce, może również osobiście uczestniczyć w powstawaniu projektu nowych zębów, uzyskując dzięki temu wymarzony uśmiech. Precyzja wykonanego uzupełnienia jest dużo wyższa, ponieważ projekt wykonywany jest w 30-krotnym powiększeniu, z dokładnością liczoną w mikronach. Pozwala to na uniknięcie błędów protetycznych związanych z tradycyjnymi wyciskami, powodujących powstawanie miejsc trudnych do wyczyszczenia. Zaprojektowane uzupełnienie wygląda w rzeczywistości, w ustach pacjenta tak, jak na ekranie monitora.

Cyfrowy wycisk i projektowanie oraz maszynowe wycięcie koron gwarantują idealną dokładność i precyzję, których tradycyjne ręczne tworzenie uzupełnień protetycznych nigdy nie pozwoli uzyskać.

WŁASNE LABORATORIUM
Impladent Clinic dysponuje własnym laboratorium, pracującym wyłącznie dla gabinetu. Dzięki temu podczas jednej wizyty pacjent może zostać zaopatrzony w ostateczną pracę protetyczną. Oszczędza to czas pacjentów. Leczenie, które do tej pory wymagało kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym i około 10 dni oczekiwania, jest możliwe do przeprowadzenia w jeden dzień. W szczególnych przypadkach, nawet w razie całkowitego braku zęba, można go odtworzyć wszczepiając implant i robiąc koronę w ciągu 1 dnia.

PL