Protetyka

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii poświęcony odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. Do odtworzenia zębów wykorzystuje się uzupełnienia protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

Do uzupełnień protetycznych ruchomych zalicza się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej), protezy nylonowe, a do stałych m.in. uzupełnienia ceramiczne - korony i mosty (porcelana na podbudowie metalowej lub bezmetalowej - bardziej estetyczne).

Aby uzupełnienia protetyczne spełniały wymagania estetyki i piękna należy wziąć pod uwagę bardzo różne kryteria. Najważniejsze jednak jest, aby odtworzone zęby były w naturalnych proporcjach i ich ustawienie było harmonijne w stosunku do dziąsła, warg i twarzy.

Nasza klinika specjalizuje się w kompleksowej odbudowie warunków zgryzowych ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań pacjenta.  Mamy ogromne doświadczenie w odbudowach protetycznych na implantach.

Stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania protetyczne takie jak:
-licówki ceramiczne
-odbudowy ceramiczne typu inlay, onlay, overlay
-korony pełnoceramiczne
-mosty pełnoceramiczne
-mosty adhezyjne - nie wymagajace agresywnego szlifowania zębów
-protezy teleskopowe
-protezy zatrzaskowe
-protezy bezklamrowe

W szczególnie trudnych przypadkach zapewniamy indywidualny dobór koloru zębów w pracowni technicznej.

Dokładamy wszelkich starań, aby pacjent był zadowolony ze swego uśmiechu i mógł śmiało polecić naszą klinikę innym.

PL