Protezy

Protezy – jest to rozwiązanie protetyczne stosowane w przypadku rozległych braków zębowych lub całkowitego bezzębia. Protezy przywracają funkcję żucia i zapewniają estetykę naturalnych zębów.

Komfort użytkowania i estetyka protezy zależy od tego, w jaki sposób jest osadzona
w naszej jamie ustnej, czyli co jest jej miejscem przymocowania. W przypadku całkowitego bezzębia najbardziej podstawowym rozwiązaniem jest proteza akrylowa.

PROTEZA AKRYLOWA - składa się z płyty protezy, która może obejmować całe podniebienie oraz wyrostek w górnym łuku lub cały wyrostek w łuku dolnym. Proteza utrzymuje się w jamie ustnej wyłącznie na błonie śluzowej wyrostka zębodołowego.
Jest to rozwiązanie ekonomiczne, natomiast mało komfortowe. Użytkownicy protez akrylowych często skarżą się niedogodności w spożywaniu pokarmu, uczucie obcego ciała w ustach, kłopoty z mówieniem. Ponadto, proteza działa niszcząco na kości szczęk i trzeba ją wymieniać co kilka lat.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest proteza typu overdenture.

PROTEZA OVERDENTURE – to ruchome uzupełnienia protetyczne, które mocuje się w jamie ustnej na odpowiednio przygotowanych zębach Pacjenta lub na implantach. Protezy overdenture można podzielić na rodzaj zastosowanych elementów retencyjnych, tzn.:
- zespolenia kulkowe,
- zespolenia belkowe,
- zespolenia teleskopowe,
- zespolenia mieszane.

ZALETY PROTEZ OVERDENTURE:
- powstrzymanie zaniku kości i wyrostka zębodołowego,
- bardzo dobra stabilizacja protez, dzięki czemu przywrócone są wszystkie funkcje żucia i jedzenia,
- lepsza retencja,
- lepsza estetyka.

NAJBARDZIEJ POPULARNYM I NIEZWYKLE KOMFORTOWYM ROZWIĄZANIEM DLA PACJENTÓW, JEST PROTEZA OSADZONA NA DWÓCH LUB CZTERECH IMPLANTACH.

Jest to oferta dla osób z bezzębiem, które chcą znowu cieszyć się ładnym uśmiechem i móc zacząć gryźć jak dawniej. Oferujemy Pacjentom zamocowanie protez za pomocą implantów stomatologicznych. Takie rozwiązanie idealnie stabilizuje protezę i sprawia, że nasi Pacjenci odzyskują radość życia i pewność siebie oraz mogą jeść wszystkie pokarmy.

Zabieg osadzania implantów trwa około 40 minut, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny.  Po okresie integracji implantów następuje zamocowanie elementów mocujących protezę, do których zostaje przyczepiona proteza. Rozwiązanie takie zapewnia bardzo dobrą estetykę,  komfort podczas jedzenia i picia. Proteza jest łatwa do utrzymania w czystości, Pacjent z łatwością może ją zdjąć do zabiegów higienicznych.

PL