Wybielanie

Wybielanie zębów jest jednym z najczęściej stosowanych zabiegów w stomatologii estetycznej. Białe zęby kojarzą się ze zdrowiem, młodością i wyglądają estetycznie. Zabieg szybko przynosi zadowalające rezultaty i sprawia, że uśmiech staje się olśniewająco biały. W tej chwili dysponujemy szeroką gamą produktów do wybielania, dzięki temu metodę i sposób wybielania omawiamy razem z pacjentem, aby dostosować zabieg do jego indywidualnych oczekiwań. Naszym Pacjentom proponujemy wybielanie jednogodzinne i wybielanie nakładkowe. Wybielanie jednogodzinne to wybielanie w gabinecie, wystarczy jedna wizyta, aby cieszyć się białym uśmiechem.

W naszej klinice wybielanie jednogodzinne odbywa się przy użyciu  akceleratora do wybielania  Beyond Polus.  Jest to innowacyjne urządzenie w dziedzinie wybielania zębów. Rezultatem wybielania jest poprawa od 5 do 14 odcieni bieli w międzynarodowej skali Vita i jest to jeden z najbardziej skutecznych systemów wybielania dostępnych na rynku. Jesteśmy autoryzowanym gabinetem systemu do wybielania Beyond. 

Wybielanie ma na celu rozjaśnienie koloru zębów oraz usunięcie przebarwień z powierzchni wszystkich lub wybranych zębów. Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu są uszkodzenia mechaniczne i próchnicowe zębów, stan zapalny dziąseł, zła higiena jamy ustnej, alergia na substancje zawarte w preparacie wybielającym, duża ilość wypełnień w zębach przednich oraz zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych.

Wybielaniu ulegają tylko zęby naturalne. Wypełnienia oraz uzupełnienia protetyczne – korony i mosty nie ulegają wybielaniu. Zęby martwe wymagają innej procedury wybielania.

Aby jak najdłużej cieszyć się swoim nowym, białym uśmiechem należy stosować się do zaleceń pozabiegowych. Przez dwie godzimy po zabiegu należy nie jeść i nie pić nic poza wodą mineralną. Kolor szkliwa po wybielaniu stabilizuje się w ciągu 10-14 dni. Przez ten okres szkliwo zębów jest odwodnione i szczególnie podatne na wchłonięcie barwników ze spożywanych napojów i posiłków. Dlatego przez ten okres należy unikać pokarmów o intensywnych barwach ( tj. kawa, herbata, czerwony barszcz, czerwone wino, napoje typu cola, soków owocowych, jagód, ciemnych sosów, ketchupu itp.) Zalecana jest „biała dieta” – czyli pokarmy i napoje nie posiadające barwników. Nie przestrzeganie rygoru białej diety może spowodować utratę efektu wybielania. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia papierosów przez co najmniej dwie doby po zabiegu. W dniu zabiegu należy unikać gorących i zimnych posiłków i napojów ze względu na mogącą wystąpić po zabiegu przejściową nadwrażliwość.

PL