Zacznij gryźć jak dawniej

Noszenie tradycyjnej protezy (całkowitej lub częściowej) przysparza wiele trudności. Jeśli borykasz się z :
-Zaburzeniami smaku
-Brakiem przyjemności z jedzenia na skutek poranionych dziąseł
-Ruchoma proteza zmniejsza komfort mówienia
-Ciągła obawa, że proteza wypadnie podczas jedzenia
-Częste wizyty u stomatologa celem dopasowania protezy i wyleczenia chorych i obolałych dziąseł.

POPRAW JAKOŚĆ SWOJEGO ŻYCIA

Dyskomfort i niewygody związane z użytkowaniem protezy tradycyjnej można rozwiązać decydując się na zabieg osadzenia protezy na 2 implantach w żuchwie ( szczęce dolnej) i& czterech implantach w szczęce( szczęka górna).

Twoja szczęka i żuchwa, aby były zdrowe, stymulowane oraz silne potrzebują wsparcia korzeni zębowych. W wyniku upływu czasu, kość szczęki i żuchwy, która nie jest wspierana przez korzenie zębów, traci szerokość wysokość i gęstość.

Bezpośrednio po usunięciu wszystkich zębów szczęka i/lub żuchwa jest optymalnej wysokości, szerokości. Po kilku latach noszenia protezy stan szczęki i/lub żuchwy pogarsza się w wyniku ciągłego nacisku w trakcie przeżuwania. Zmiany w wysokości i szerokości kości sprawiają, że proteza słabo przylega. Dalsze noszenie protezy dentystycznej spowoduje pogarszanie się stanu szczęki i/lub żuchwy oraz osłabi przyleganie protezy, co znacząco wpływa na pogorszenie jakości życia.

Protezy oparte na implantach mogą spowolnić zanik kości, wyeliminują potrzebę ścisłego przylegania i utrzymają Twoje zęby na miejscu.

PROTEZA UTRZYMANA NA IMPLANTACH.
Proteza taka jest częściowym bądź całkowitym uzupełnieniem braków zębowych, z wykorzystaniem implantów stomatologicznych. Elementy utrzymujące wprowadzone są w protezę i opierając się na implantach zapewniają lepsze wsparcie i stabilizację dla uzupełnionych zębów.

Jak długo trwa terapia tą metodą?
Czas leczenia i wykorzystane metody są różne dla każdego pacjenta. Po wizycie konsultacyjnej, lekarz przygotowuje indywidualny plan leczenia. Wielu pacjentów, zaraz po zakończeniu terapii: mówi wyraźnie, je i przeżuwa z komfortem, jakiego nie mieli od lat.

Mam już protezę, czy można ją wykorzystać?
Jedynie Twój lekarz może podjąć taką decyzję. Jednak wielu pacjentów korzysta ze swoich dotychczasowych protez, które zostały dostosowane do funkcjonowania w oparciu o implanty.

Czy proteza na implantach umożliwi mi łatwiejsze przeżuwanie i czy zmniejszy się ilość otarć, które występują przy tradycyjnej protezie?
Tak, proteza w jamie ustnej jest stabilniejsza, co sprawia, że przeżuwanie jest bardziej naturalne. Dodatkowo, bezpieczne dopasowanie elementów eliminuje możliwość ocierania protezy o dziąsło, czyli nie ma bolesnych miejsc.

Co będę mógł jeść przy zastosowaniu protezy utrzymanej na implantach?
Wszystkie rozwiązania oparte na implantach pozwalają na jedzenie rzeczy, które były nieosiągalne przy korzystaniu z tradycyjnej protezy.

PL